Dolar : Alış : 4.7028 / Satış : 4.7112
Euro : Alış : 5.5133 / Satış : 5.5233
HAVA DURUMU
hava durumu

Kocaeli24°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Para Tuzaklarını Operatörler Destekliyor mu!

13 Temmuz 2014 - 2.889 kez okunmuş
Ana Sayfa » Bilişim & Teknoloji » Para Tuzaklarını Operatörler Destekliyor mu!
Para Tuzaklarını Operatörler Destekliyor mu!

MAĞDURİYET ŞÖYLE BAŞLIYOR

Telefonunuzdan GSM operatörünüzün internet servisini kullanarak sörf yaparken, sosyal medyada ya da farklı bir platformda karşınıza çıkan linkli bir reklam mesajıyla (Örn: ow.ly/w75Ib), 11860 SORGUPORT servisine yönlendiriliyorsunuz ve KABUS başlıyor.

Wi-Fİ iPTAL

SEVE SEVE ABONELİK SİSTEMİNE HOŞGELDİNİZ

Linke tıkladığınızda aynı zamanda, ister istemez ‘seve seve abonelik sistemi‘ne otomatik kaydınız da gerçekleşiyor ve telefonunuza altta yer alan en baştaki mesaj gönderiliyor. Mesajdan anlaşıldığı kadarıyla, 2.9 TL‘niz sorgusuz sualsiz firmanın cebinde.

Peki Hangi Firmanın Cebinde?

“https://www.11860.com.tr/iletisim” linkine tıkladığınızda, sol alanda firma unvanı, TURKCELL SUPERONLINE‘dan sanal telesekreterlik hizmetiyle birlikte satın alınmış “0 850 220 03 70″ nolu firma telefonu ve e-posta adresi yer alan JAN İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.‘nin ve kayıtlı olduğunuz GSM Operatörünüzün cebinde.

“Giden 2.9 TL olsun” demeye meyilli bir toplum olmadığımızı tahmin etmiş olsalar gerek ki; bir de İPTAL Seçeneği koymuşlar, ama çalışmıyor. Anlayacağınız, 2.9 TL‘den sonrası da muamma (Bknz: altta yer alan 2. ve 3. mesajlar)

gelen mesajlar ve gönderilemeyen cevaplar

OPERATÖRLERİ ÇIRAK ÇIKARAN SİSTEM

Sistem üzerinden iptal edemediğiniz üyeliği durdurmak için, önce 11860.com.tr web sitesinde belirtilen ”0 850 220 03 70″ nolu telefonu keza önerilen mesai saati aralığında arıyorsunuz, karşınıza telesekreter çıkıyor ve mesajınızı bırakıyorsunuz. Ancak ne dönen var, ne ulaşılabilen bir muhatap ya da yetkili. Firma adresi desen, o da yok. Şaibe üzerine şaibe.

Çıkış yolu bulamayınca, son çare olarak operatörünüzü arıyorsunuz (biz Turkcell’i aradık), 2.9 TL‘nizin akıbetini sorguluyorsunuz ve İPTAL İşlemini gerçekleştirmelerini rica ediyorsunuz. Sohbetin sonunda ise, bu konuda yetkilerinin olmadığı gerçeği tokat gibi yüzünüzde patlıyor ve müşteri temsilcisi; “Tarafımıza bu konuda İPTAL Yetkisi tanımlanmamış efendim” diyerek durumdan bir güzel sıyrılıyor. Kısacası; yakayı bir kez kaptırınca, paçayı kurtaramıyorsunuz. Allah yardımcınız olsun!

SONUÇ: Ya cep telefonunun MOBİL ÖDEME sistemini yekten kapattıracaksınız, ya da kuzu kuzu her hafta 2.9 TL’yi bayılacaksınız!

SORUYORUZ

KAMUOYU ADINA, HABERDE YER ALAN MUHATAPLARA SORUYORUZ..?

1. www.11860.com.tr alan adı altında yer alan Jan İletişim Teknolojileri‘ne ilişkin firma kurumsal bilgileri, neden eksik?

11860 web sitesi iletişim sayfası

2. www.11860.com.tr alan adı altında yer alan Jan İletişim Teknolojileri‘nin tuzak yöntemlerle abone kaydı sağlamasına ve/veya gözyummasına, keza sayfa dahilinde logoları bulunan AVEA, TURKCELL, VODAFONE ve TTNET firmaları Nasıl ve Neden duyarsız kalıyorlar?

FİRMA BİLGİLERİ

3. Üstteki resimde yer alan 4 adet kurumsal firmanın; ortaklık içinde bulundukları ticari bir yapılanmaya, nasıl olur da müdahale hakları bu denli zayıf olur ve “İADE HAKKI SAKLI BULUNAN” bir hizmetten nasıl olur da gelir sağlamayı göze alırlar?

4. www.11860.com.tr alan adı altında yer alan Jan İletişim Teknolojileri, tam olarak kime hizmet eder ya da hangi kuruma bağlıdır?

5. www.11860.com.tr alan adı altında yer alan Jan İletişim Teknolojileri, yaşanan mağduriyetleri nasıl gidermeyi planlıyor?

MUHATAPLARIN, yukarıda yer alan soruları cevaplamalarını ve YETKİLİLERİN, kamuoyundaki mağduriyeti gidermek maksadıyla girişimleri başlatmalarını bekliyoruz.

*** Kaynak: MGBHABER.COM

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika