Siyaset

Yalçınöz’den bayram mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

23 Mayıs 2020 Saat: 14:13
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 35.111 kez okunmuştur

Yalçınöz’den bayram mesajı
Yalçınöz’den bayram mesajı
Yalçınöz mesajında şunları söyledi: Covid-19 salgını tüm dünyayı kasıp kavurduğu gibi İslam alemini de maalesef derinden etkiledi. İlk defa toplu iftarların olmadığı, teravihlerin kılınmadığı bir Ramazan ayı geçirerek tarihe şahitlik ettik. Hayatımızda ilk defa bayram namazı kılmadan, büyüklerimizin elini öpmeden, çocuklarımızın başını okşamadan, dostlarımızla kucaklaşmadan bir bayram geçireceğiz. İnşallah bu ilk ve son olur. Daha çok bankacılık sektöründe duyduğumuz “stres testi” diye bir kavram vardır. Sistem Mühendisliğinde sistemler insanlar tarafından kurgulanıp çalışmaya başladıktan sonra acaba olası krizlere, afetlere, zorlamalara karşı nasıl tepki verecek, çökecek mi, verimli sonuçlar üretebilecek mi, ayakta kalacak mı, çeşitli simülasyonlarla test edilir. Bu testi geçen bankalar, kurumlar, organizasyonlar kendini ispatlamış kabul edilir.
Siyaset dediğimiz kurum da aslında toplumların refah ve huzurunu artırmak için kurgulanmış bir sistemdir. Türkiye’nin yaşayan en bilge, tecrübeli ve donanımlı siyaset mühendisi ise tartışmasız liderimiz Devlet Bahçeli’dir. 15 Temmuz hain darbe girişiminden eskimiş parlamenter sistem yerine tesis edilen Türk tipi bir Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ilk büyük stres testini Covid-19 salgını ile mücadelesindeki üstün performansı ile başarı ile geçmiştir. Böyle bir sistem olmasaydı siyasetin tamamen dışında başarılı bir iş insanı olan şu an ki Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Türk Sağlık sistemini yönetme imkânını kim verebilirdi. Aynı başarı hikayeleri Milli Savunma, Milli Eğitim, Sanayi ve Teknoloji, Ticaret bakanlıklarında yaşanıyor.
Sosyal medyadaki trollerden ibaret olmayan Türk halkının bu sistemin banisi Cumhur İttifakına takdiri arttıkça şer ittifakları çılgına dönüyor. İhanet odakları muhalefet zırhına bürünerek birikmiş olan tüm cerahatlerini kusmaya başlıyor. Manidar bir şekilde nedense sadece İzmir’de minarelerimiz sabote ediliyor, ne idüğü belirsiz siyasetçiler darbe imaları yapıyor, Alevi kardeşlerimizi ayrıştırmaya çalışıyor, kendini İslami Cemaat olan lanse eden müptezeller meydanlarda namaz kılmaya başlıyor. Yani her fırsatta toplumumuzun sinir uçları ile oynanıyor. Her vesileyle bir iç karışıklık çıkarmak adına Türk halkının sabrı test ediliyor. Sahnı ışıkları nedense particik kuran sadakatsiz siyasetçilere tutuluyor. Onların itibar suikastı yapmalarına zemin hazırlanıyor. Ancak bu şer odakları bilmeliler ki: yedi düvele karşı nice zaferler kazanmış bu millet size asla pabuç bırakmayacak. Türkiye Cumhuriyeti emin ellerdedir. Cumhur İttifakı direnç kazanarak, şerbetlenerek yoluna devam etmektedir, edecektir. Halkımız müsterih olsun. MHP teşkilatları ve ülkücü irade olarak kulağımız Liderimiz Devlet Bahçeli’dedir. La havle çekerek liderimizin aşağıdaki sükûnet ve sağduyu çağrısına uymaya devam edeceğiz.
BAHÇELİ’NİN SÖZLERİ
Sözlerimi liderimiz Devlet Bahçeli’nin dün yaptığı basın açıklamasından alıntılar yaparak bitirmek istiyorum. “Bugünkü puslu ve tahrike açık ortamda herkesin sükûnet ve sağduyu içinde hareketi muhasım odakların elindeki kozları da birer birer alacak, hepsini boşa düşürecektir.” Bu duygu ve düşüncelerle sosyal mesafelere sığmayacak büyüklükteki manevi kucaklaşmalarımızla karşıladığımız Ramazan Bayramı’nın nice güzelliklere vesile olmasını temenni ediyorum. Büyük Türk milletinin, değerli vatandaşlarımızın, Türk-İslam aleminin bayramını yürekten kutluyorum. KOVİD-19 hastalığından dolayı hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, tedavi gören kardeşlerimize şifalar diliyorum. Kökeni, yöresi ne olursa olsun bütün vatandaşlarımıza sağlık, afiyet ve muvaffakiyetler niyaz ediyor, selam ve sevgilerimi hassaten sunuyorum." Aynı duygu ve düşüncelerle tüm İzmit halkının mübarek ramazan bayramını kutluyorum."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

KOCHA- Kocaeli Haber Ajansı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑